2014/11/13

black & white in da house

Je to už pár mesiacov, čo nás doma na stenách omrzela bledohnedá farba a tým, že máme izby relatívne tmavé, tak tu bola aj snaha celý priestor presvetliť. A tak sme vzali valčeky, farbu a "šup ho tam" na bielo. Zatiaľ len obývačku a jednu stenu v spálni, no máme v pláne pokračovať. Len času na tieto špinavé práce je stále málo . Dva víkendové dni po pracovnom týždni na oddych akosi nestačia, a tak to prekladáme z týždňa na týždeň. Zatiaľ aspoň takto pre predstavu, zopár kúskov, doplnkov. Väčšina v čiernobielej farbe, ktorá je univerzálna, ľahko kombinovateľná a neomrzí. Je pravda, že to pôsobí trochu chladnejšie, ale ak interiér doplníte vankúšmi, dekami, rastlinami a niečím prírodným, hneď to naberie tie správne obrátky. A samozrejme domov treba naplniť láskou...ououou..som ja ale romantik :) Niečo je moja práca, pretože raz za čas potrebujem vyventilovať svoje kreatívne chúťky. Zvyšok tvoria kúsky, ku ktorým máme nejaký vzťah, niečo čo nás s nimi spája, niečo čo nás vystihuje.  A niečo, čo sa nám jednoducho iba páči... Čo vy na to? Aký máte vzťah k tomuto severskému štýlu? A čo hovoríte na éru prehnaných farebných interiérov?


2 komentáre:

 1. Miluju nordic design..celý byt máme na bílo, doplňují ho dřevěné podlahy, vysoké stropy a stará okna..dům z roku 1929..prostě vinohradská klasika. Vždy jsem o tom snil a teď se mi to splnilo.
  A přesně jak píšeš, doplňky, dekorace..ty v takovém interéru hrajou první housle a úžasné na nich je, že je měníš podle nálady, období, vkusu.. To s barevnýma stěnama a kdoví čím tak lehce neuděláš..Vypadá to u vás útulně, hned bych se stavil na kafe =D.
  PS: Ten jelen <3

  Mišo
  www.ontheleaf.net / facebookig: @majki

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. To musi vyzerat skvele! Mam rad tieto stare byty s vysokymi stropmi.....je to uplne nieco odlisne od modernych bytov. Tak tak...farebne steny moc zavazuju a malokedy daju moznost kreativite. a dakujem za pochvalu, jelen je moja praca aj spolu s vankusmi :) ked budes mat cestu okolo vklude sa na tu kavu zastav :)

   Odstrániť